• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl
 • Wysyłka w 24h już od 0 zł
-12%

Allevyn Life samoprzylepny opatrunek piankowy 21x21cm - 1szt

5000223478070
W magazynie
66,00zł 58,00

Opis produktu

Termin ważności: 01.2019

ALLEVYN jest nową generacją opatrunków z pianki poliuretanowej. ALLEVYN Life został opracowany w celu poprawy jakości życia pacjentów z ranami. Opatrunek ten ma delikatną strukturę hydrokomórkową, zapewniającą idealny poziom wilgotności rany i wspomagającą szybkie gojenie. Wysoce przepuszczalna, oddychająca folia zewnętrzna umożliwia odparowanie nadmiernej ilości wysięku. Szczelna dla bakterii folia zewnętrzna pomaga uniknąć bakteryjnego zakażenia rany. Oprócz tego umożliwia pacjentowi branie prysznica.

Nowy projekt opatrunku, z szerokim brzegiem przylepnym gwarantuje pewne przymocowanie i minimalizuje ryzyko zsunięcia się. Pozwala to uniknąć przedwczesnej zmiany opatrunku i daje pacjentowi poczucie komfortu w miejscach publicznych.
 
ALLEVYN Life może być podnoszony i mieć zmienianą pozycję w tym samym obszarze. Należy upewnić się przy tym, że nie występują pomarszczenia i rozciągnięcia. ALLEVYN Life daje się łatwo przykładać i usuwać.

Właściwości i korzyści

Dla pacjenta – wspomaga szybkie gojenie. 
Mniej bólu
Lekko przyczepna, perforowana warstwa kontaktu z raną wykonana z żelu silikonowego oferuje pacjentowi bezbolesną zmianę opatrunku
Wysoki komfort noszenia, dobra amortyzacja 
Miękki, elastyczny i dobrze amortyzujący
Schludny opatrunek nawet po kilku dniach
Innowacyjna warstwa kontaktowa z raną powoduje, że wysięk nie jest widocznych na zewnątrz, dzięki czemu pacjent z opatrunkiem czuje się lepiej również w swoim otoczeniu.
Super absorpcyjny rdzeń zamykający ranę zapewnia znacznie lepszą chłonność i pewne  wnikanie wysięku w porównaniu z innymi opatrunkami piankowymi, również pod działaniem nacisku minimalizuje ryzyko przecieków.
Lepsza jakość życia
Wodoszczelna i nieprzepuszczająca bakterii folia zewnętrzna umożliwia mycie się i branie natrysku.
Większa pewność
Pewniejsza bariera dla zarazków (MRSA) i dynamiczne zarządzanie wysiękiem dla wilgotnego środowiska rany.
Szeroki brzeg przylepny zapewnia szczególnie pewne osadzenie, super absorbujący rdzeń zamykający minimalizuje ryzyko przecieków, dzięki czemu zmniejsza ilość koniecznych zmian opatrunku.

Obszary stosowania

Opatrywanie płaskich, ziarnistych ran z wtórnym działaniem gojącym oraz przewlekłych i ostrych ran wysiękowych płaskich i głębokich, jak np.:
odleżyny
owrzodzenie żylakowate stopy cukrzycowej
rany zainfekowane
rany po nowotworach złośliwych
rany operacyjne
rany po poparzeniach pierwszego lub drugiego stopnia
rany w miejscach  pobrania skóry
pęknięcia skóry lub odnawiające się rany
ALLEVYN Life może być stosowany przy ranach martwiczych  i ropiejących, w połączeniu z żelem INTRASITE™. ALLEVYN Life nadaje się również do stosowania na skórze wrażliwej.

Dostawa
 • Paczka w ruchu
  2-3 dni 3,99
 • Paczkomat
  1-2 dni 11,99
 • Kurier
  24h 13,90
 • Darmowa dostawa od
  300,00
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę
 • Przekaż dokumenty
  kurierowi